Контакт-центр (0372) 931 904, (067) 44 48 104
 
Контакт-центр (0372) 931 904, (067) 44 48 104

Пресрелізи

22.03.2023 / 12:56

За доставку газу буковинці заборгували майже 77 мільйонів гривень

В березні 2022 року, заборгованість побутових споживачів газу становила 32,8 млн грн, станом на сьогодні - це 76,9 млн грн. Щоб зменшити борг населення, компанія вимушена вдаватися до стягнення заборгованості в судовому порядку.

З початку воєнних дій, на Буковині значно знизився рівень розрахунків за послуги розподілу (доставки) газу. Наразі, найбільше боргують клієнти Чернівецького відділення – 27,9 млн гривень. Споживачі газу, яких обслуговує Новоселицьке та Кіцманське відділення компанії накопичили заборгованість в 15,5 та 13,4 млн грн. Борг клієнтів Вижницького відділення склав 11,1 млн грн. Дещо менше, а саме  8,8 млн грн, потрібно сплатити отримувачам послуг Сокирянського відділення.

Виконувати усі критично важливі роботи на газорозподільній системі, газовики можуть лише за умови належного рівня оплати за послуги розподілу газу.

«Попри воєнний стан, компанія приділяє максимальну увагу модернізації об’єктів критичної інфраструктури. Завдяки цьому, нам вдалося пройти надскладний опалювальний сезон без будь-яких відключень. Цьогоріч, ми запланували й заміну мереж і газорегулюючого обладнання, в які плануємо вкласти 53,4 млн грн. Однак, рівень заборгованості населення зараз перевищує розмір наших річних капіталовкладень», - коментує ситуацію Голова правління АТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

В умовах війни, за несвоєчасну оплату послуг до боржників не застосовуються штрафні санкції та припинення надання послуг. Однак, стягнення заборгованості в судовому порядку можливе.

Наразі, 305 позовів на загальну суму 1,5 млн грн вже на розгляді суді. Окрім погашення заборгованості за послуги розподілу газу, споживач додатково понесе й інші витрати, такі як судовий збір, що складає 2 680,40 грн.

Також, споживачі газу, які накопичили заборгованість та понад три місяці не розраховувалися за комунальні послуги, в тому числі й послуги доставки газу, ризикують не отримати житлову субсидію. Перегляд її призначення на наступний період (до квітня 2024 року), відбудеться вже в травні.

Звертаємося до наших клієнтів, з проханням розрахуватися за надані послуги, щоб компанія могла провести заплановані роботи та виконувати покладені на неї функції державою, а саме забезпечувати безперебійне надання послуги з доставки газу.

ДОВІДКА

Акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ «Чернівцігаз» обслуговує 8 854 км газопроводів. У 2022 році підприємство протранспортувало близько 285 млн м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та близько 3 тисяч підприємств, установ і організацій. АТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1100 осіб.

РГК - технологічна компанія, що розробляє операційні, виробничі, інжинірингові та R&D рішення для газорозподілу. Наші проєктні центри, виробничі потужності і логістична мережа забезпечують сучасним обладнанням потреби української газової інфраструктури та інтегровані з глобальними ринками.