Контакт-центр (0372) 931 904, (067) 44 48 104
 
Контакт-центр (0372) 931 904, (067) 44 48 104
06.07.2016 / 15:13
Димоходи та вентиляційні канали
Правильна робота димоходів та вентиляційних каналів впливає на нашу безпеку та здоров'я, адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги. Особливо пильними мають бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димоходи - котлів та водонагрівачів
Промо-продукція для споживачів по правилам безпеки користування побутовими газовими приладами Промо-продукція для споживачів по правилам безпеки користування побутовими газовими приладами ФОТО: ПАТ «Чернівцігаз»

При несправних димоходах та вентканалах (далі ДВК) шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Тож ДВК-система повсякчас має бути цілою та справною. Для цього її треба періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати і ремонтувати.

Хто відповідальний за стан ДВК

Правила безпеки систем газопостачання говорять: безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар).

Тобто, відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, у житлових кооперативах - на голову, у приватних будинках - на власників, в орендованому приміщенні – на винаймача. Щоб акти перевірки були своєчасно надані до газового господарства також дбає власник.

Якщо власник будинку ЖЕК - він самостійно організовує і виконує роботу власними силами або залучає сторонні організації. Порядок оплати визначає також ЖЕК.

Якщо будинок має іншу форму власності (ОСББ, ЖЕП, ЖБК тощо) цим питанням займається голова об’єднання співвласників будинку.

 

Хто проводить обстеження та прочистку ДВК

Як відбувається обстеження

Яка періодичність обстеження ДВК

Функції та обов'язки ПАТ «Чернівцігаз» щодо ДВК